Josh Groban – Illuminations

“Illuminations” er tittelen på Josh Grobans nye album som er ute nå. Og ifølge ham selv er det første gang han har laget denne type plate.

Josh Groban, som for øvrig har norsk-amerikansk mor, har skrevet 11 av låtene sammen med låtskrivere og produsenter, deriblant mor og sønn Kate McGarrigle og Rufus Wainwright. Låten “Au Jardin Des Sans Pourquoi” er den eneste Rufus Wainwright har skrevet sammen med sin mor, som døde av kreft i i januar i år.

“Det er en rekke låter her som andre vil kjenne seg igjen i. Jeg må sende alle en tekstmelding før albumet kommer ut”, sier Groban. Produsent for platen er den legendariske Rick Rubin. Groban sier det var Rubin som dyttet ham  i retning av noe mer personlig enn klassikerne han er så kjent for. Groban kaller “Illuminations” en blanding av folk og klassisk.

KJØP PÅ ITUNES

HØR I WIMP

YouTube Preview Image

«Illuminations» er tittelen på Josh Grobans nye album som kommer 15. november.Mer fra Side2.no: Besøk forsiden

Noe helt nytt
Og ifølge ham selv er det første gang han har laget denne type plate. Sangere som Groban får ofte kritikk for å være upersonlige.

Josh Groban, som for øvrig har norsk-amerikansk mor, har skrevet 11 av låtene sammen med låtskrivere og produsenter, deriblant Nick Cave og Kate McGarrigle og Rufus Wainwright, som er mor og sønn.

Del på Facebook

Mor og sønn-låt
Låten er den eneste Rufus Wainwright har skrevet sammen med sin mor og den heter «Au Jardin Des Sans Pourquoi». Årsaken til at det ble den eneste, er at McGarrigle døde av kreft i i januar i år.

- Det er en rekke låter her som andre vil kjenne seg igjen i. Jeg må sende alle en tekstmelding før albumet kommer ut, sier Groban.

Produsent er den kjente Rick Rubin.

Groban sier det var han som dyttet ham mer i retning av å få frem noe som lå ham nærmere enn klassikerne han er så kjent for. Han kaller «Illuminations» en blanding av folk og klassisk.

DEL DENNE SAKEN:
  • Facebook
  • Twitter
  • del.icio.us
  • Digg
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Google Bookmarks
  • email


Legg igjen en kommentar

Søk i Arkivet

Warner på Facebook