phil collins – going back
12. Aug 2010 av test
I dag slapp Phil Collins det nye albumet “Going Back”, som er en hyllest til Motown-låtene han vokste opp med.
Med 250 millioner solgte album som soloartist og med Genesis, 8 Grammy-priser, en Oscar og utallige listeplasseringer verden over, har de fleste et forhold til Phil Collins.
Med Going Back slipper briten sitt første studioalbum på hele åtte år. Som tittelen antyder går Collins nå tilbake til røttene, og framfører en rekke av sine soulfavoritter. Soul er en sjanger som har hatt enorm innflytelse på hans musikalske liv og som han på albumet “Going Back” hyller med respekt og innlevelse.
Blant låtene finner vi velkjente perler fra artister som The Temptations, Stevie Wonder, Carole King, Martha And The Vandellas og mange flere.
Se Phil Collins fortelle om bakgrunnen for platen:
Første singel (Love Is Like A) Heatwave:

[...] LES OM PHIL COLLINS SIN SISTE PLATE ‘GOING BACK’ [...]